Blog

Kış Bahçesi Metrekare Fiyatları

Kış bahçesi sistemleri kullanılan ürünler, tente ve cam seçimlerine göre farklılık gösterir. Tek tip olmayan bu sistemlerin özellikleri de değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kış bahçesi fiyatları sabit değildir. Fiyatların belirlenmesi için kış bahçesi sisteminde kullanılacak malzemeler ve dekor özelliklerine karar verilmesi gerekir.

Kış Bahçesi Nedir?

Kış bahçesi dış mekanların soğuk ve yağışlı havalarda rahatlıkla kullanılmasını sağlayan avantajlı sistemlerdir. Bu sistemler tente ve cam sistemleri kullanılarak elde edilir. Temel olarak özel alanları dış etkenlerden korumayı hedefler. Ancak gelişmiş seçeneklerle oldukça modern görünümler elde edilmekte ve şık tasarımlar ile dış mekanların ilgi çekici hale gelmesini sağlamaktadır.

Kış bahçesi sistemlerinde kullanılan çatılar su geçirmez ve alev yürütmez özelliğe sahiptir. Gizli su giderlerinin kullanılması görünümünü bozmaz ve farklı desen seçenekleri ile tüm işletmelere özel dekorasyonlar elde edilir. Özel alanın çevresini saran cam sistemleri de su, toz ve rüzgar geçirmez özelliğe sahiptir. Aynı zamanda parmak izi bırakmayan özel cam seçenekleri kullanımını ve temizliğini kolaylaştırır.

Kış Bahçesi Tasarımları

Kış bahçesi ev, ofis, otel, restoran gibi tüm özel alanlarda kullanılabilir. Tasarımlar, işletmelerin dekoratif özelliklerine göre yapılır. Çatı sistemlerinde ahşap, demir, metal gibi malzemeler kullanılabilir. Malzeme seçimi ile birlikte desen seçenekleri de müşterilerin isteklerine göre tasarlanır. Bahçe alanını saran cam sistemlerinde de farklı renk ve sürgü seçenekleri vardır. Kış bahçesi metrekare fiyatları müşterilerin seçimlerine göre değişiklik gösterir.

Kış bahçesi tasarımlarında kullanılan cam sistemlerinin kanatları farklı yönlere açılır. Birden çok raylı sistem kullanıldığı için camların hareket ettirilmesi kolaydır. Tente sistemleri ise suya dayanıklı malzemelerden elde edilir. Yağmur, kar gibi hava koşullarından etkilenmeyen kış sistemleri ağırlığa dayanıklıdır. Yapımında kullanılan alüminyum iskelet sistemi tasarımın daha kullanışlı ve dayanıklı olmasını sağlar.

Kış Bahçesi Fiyatları Ne Kadar?

Kış bahçesi fiyatları belirlenirken dikkate alınan belirli etkenler vardır. Kış bahçesi metrekare fiyatları içerisinde renk ve dekorasyon seçenekleri dahil değildir. Fiyatlar belirlenirken renk, kurulum yapılacak alanın genişliği, sistem özellikleri gibi tercihler dikkate alınır.

Bu gönderiyi paylaş