Blog

Blog geri dön

İstanbul, tüm Türkiye’nin gerek ekonomi gerek ticaret olsun her konuda kalbinin attığı büyük bir metropolüdür.

Önemli, önde gelen şirketlere finans merkezliği yapmaktadır. Birçok medeniyetlere, imparatorluklara başkentlik yapmış güzelliğiyle dillere destan popüler bir kenttir.

Her dönemde yerli yabancı gezgincilerin uğrak noktası olmuş Eminönü, Taksim, Sultanahmet, Karaköy, Fener, Balat, Beyoğlu gibi saymakla bitmeyen birbirinden güzel ilçeleriyle göz alıcıdır. Haliç, İstanbul boğazı, hisar gezenleri kendine hayran bırakan noktalarından sadece bir bölümü.

Bizans’ın da merkezi olan bu kıymetli şehir Osmanlı imparatorluğunun eline geçtikten sonrada İslamiyet’in merkezi olmuştur.

Marmara bölgesinin incisi olan İstanbul şehri, Avrupa ve Anadolu yakasını birbirine Boğaziçi köprüsü be Fatih Sultan Mehmet köprüsüyle bağlıyor.

Tarihi dokusuyla üzerinde yaşamış bütün medeniyetlerin ruhunu günümüzde karma bir şekilde yaşatan şehirde mutlaka görmemiz gereken,

Bizans döneminde kilise olan ve Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen Ayasofya Camii müzesi, mavi beyaz çini işlemeleriyle turistler tarafından, blue masgue-mavi camii diye de bilinen Sultan Ahmet camii, yere batan sarayı, Anadoluhisarı, Rumelihisarı, Topkapı sarayı, kapalı çarşı, eski zamanlarda tüm eğlence ve aktivitelerin yapıldığı hipodrom, İstanbul boğazı mutlaka gezilmesi gereken yerlerdir.

Bu güzel kent dokusuna eleganlığıyla tarz katan yapılaşma ve bina oluşumları, gün geçtikçe bir stil kazanıyor. Her gün hayatımıza giren yeni trendler gerek kullanım alanlarında olsun, gerekse göze hitap eden estetik yapısıyla prestij ve konfor sağlıyor. İşte bu yeni trend ürünlerde biride giyotin cam.

Giyotin cam, aşağı ve yukarı şekilde hareket eden cam sistemine giyotin cam deniliyor. İlk olarak eski çağlarda ilkel sistemlerde kullanılmaya başlanan bu cam sistemi bugün son noktasına ulaştırılmıştır.

Giyotin cam sayesinde, içeriye doğru açılan pencerelerin aksine, pencere önünde duran hiçbir eşyanızı çekmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca perdenizi de oynatmanız gerekmez.

Giyotin pencereler açıldığında, normal pencereden daha fazla hava akımını içeriye aldığından evinizde daha fazla hava sirkülasyon sağlar. Böylelikle evleriniz daha çok oksijen alır. Perdelerinizle hiçbir teması olmadığından perdeyi açık yada kapalı tutma zorunluluğunuz kalmaz. Dikey çalışan kurma sistemiyle tamamen güvenliklidir. Vasisdas çalışma özelliğiyle de eğim verebileceğiniz camın temizliğini rahatça yapabilirsiniz. Camın istediğiniz panelini istediğiniz kadar açabiliyorsunuz.

Bu konuda İstanbul giyotin cam sizlere bu yeni trend hizmeti veriyor. Üstün korumalı enerji sınıfı ürünleriyle, ahşap kesitleriyle, uygun izolasyon sağlayan fitilleriyle sistemlerini evinize kuruyor. Helezon taşıyıcılı giyotin pencere ahşap malzemelerde kullanılır 1 ila 18 kg Çelik yay taşıyıcılı giyotin pencere 30 ila 180 arası kanat yüksekliği 3 ila 50 kg arasıdır. Vasisdas fonksiyonlu giyotin pencere hareketli esnek pencere sayesinde temizlik kolaylığına sahiptir.

Giyotin pencerelerde hareketli alt kanat, sabit üst kanat bulunur. İç pervaz iç denizlik, dış pervaz dış denizlik, çıtalar, pencere tutaçları, kilitler, kelebekler ağılık gibi vb. parçalardan oluşur.

Çok kullanışlı olan otomatik giyotin cam motorlu olup, zentax kayışlarla asılı bulunup, cam modül otomasyonuyla çalışır.3 yan ray sistem, dikey hareket ederek, bu hareketi asılı tutan zentax kayış ve plangalar sağlar. Bu sayede cam paneller ilk noktadaki camın üzerine orantılı olarak hareket sağlar. Son zamanlarda üretilmiş bu harikulade sistemin kullanımı fazlasıyla kolay ve anında öğrenilebilir.

Aynı zamanda bu ürünün uzaktan kumandalı seçeneği de var. Giyotin camın motoru ve sistem mekaniği bir kutu işersin de bulunduğundan bakım ve onarımı oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Montajı da aynı bakımı gibi kısa sürede oluşturuluyor. İstanbul giyotin cam size bu konuda her türlü bilgi ve hizmeti sunmaya hazır.

Blog geri dön