Blog

Eskişehir Pergola Sistemleri

Eskişehir, ülkemizin tarihi, kültürel ve ekonomik önem taşıyan illerinden biridir. Konum olarak ülkenin en önemli büyükşehirlerine yakındır. Demir ve karayolları ile bu büyükşehirlerle Eskişehir arasında yoğun bir trafik hattı sağlanır. Son birkaç yıldır kullanıma giren Yüksek Hızlı Tren sayesinde ise İstanbul, Ankara ve Konya illeri ile Eskişehir arasındaki mesafeler iyiden iyiye azaltılmıştır. Ulaşımının bu kadar rahat olması Eskişehir’i insanların uğrak yeri haline getirmiştir.

Eskişehir, sıcak su kaynakları ile ünlü bir şehirdir. Doğal sıcak su kaynakları hamam ve termallerin şehirde rağbet görmesine neden olmuştur. Ülkenin birçok yerinden insanlar şifa bulmak ve rahatlamak amacıyla Eskişehir’e gelirler. Bu durum şehrin turizm kolunu oluşturur. Şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı, denize kıyısı olmayan bu şehrin insanları için güzel bir alternatif halini almış durumda. Porsuk Çayı’nın üzerinde yapılan gondol turları şehri ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmektedir.

Eskişehir denilince ‘öğrenci şehri’ ibaresini kullanmadan geçmek mümkün değildir. Şehirde bulunan Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri sayesinde birçok öğrenci Eskişehir’de yaşamaya başlamıştır. Öğrencilerin taleplerini karşılamak amacıyla şehirde yeni sektörlere yönelme ihtiyacı doğmuş ve bu durum şehrin insanları için birçok iş olanağı doğurmuştur. Örnek olarak cafe ve alışveriş merkezlerini verebiliriz. Yoğun okul temposundan kaçmak isteyen öğrenciler cafeleri ve alışveriş merkezlerini dinlenme ve eğlenme mekânları olarak görüyorlar.

Eğitim, sağlık, ticaret ve turistik amaçlarla şehre bir yılda çok fazla insan gelip gitmektedir. Bu insanlar yerli halk için bir ekmek kapısı gibidir. Onların memnuniyetlerini sağlayarak Eskişehir’i tekrar ziyaret etmeleri amaçlanır. Bunun için insanların ziyaret ettiği, konakladığı, gezdiği ve dinlendiği tesislerin her açıdan donanımlı ve konforlu olmasına özen gösterilmelidir.

Eskişehir pergola sistemleri, tam olarak bu amaca hizmet etmek için üretilir. Mekân sahipleri, yaz-kış, güneşli ya da yağmurlu hava koşulları demeden müşterilerine en iyi hizmeti verebilmeleri için mekânlarında pergola sistemi kullanmalıdırlar. Pergola, açık mekânların üzerini kapatmak için kullanılan bir çeşit tente sistemidir. Açık mekânlardan kasıt alışveriş merkezlerinin terası, cafelerin bahçeleri gibi ticari mekânlar olduğu gibi veranda, teras, balkon gibi kişisel mekânlar da olabilir.

Eskişehir’de Pergola Konforu;

Pergola, tamamıyla insanların konforunu sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Yazın insanlar kapalı mekânlara girmek istemez, kendilerini sokaklara atar ancak kısa süre sonra da güneşten bunalır. Bu neredeyse herkesin başına gelen bir problemdir. İşte bu problemin tek çözümü ise pergola sistemleridir. Eskişehir pergola sistemleri, özellikle Porsuk Çayı etrafına sıra sıra dizilmiş cafelerde sıkça görülür. Bu sistemle tavan özel bir kumaşla örtülür, isteğe göre de camlarla etraf kapatılır. Bu şekilde hem dışarıda olursunuz hem de güneşten korunursunuz.

Eskişehir pergola sistemleri, sizi sadece güneşten korumaz. Yağmur ve rüzgâr gibi kötü hava koşullarından da korur. Kış mevsiminde ısıtıcı, yazında klimalar sayesinde dışarıdaki hava koşulları ne olursa olsun istenilen ortam sağlanır. Pergola sisteminde kullanılan özel kumaş ile ısı kaybı da önlenmiş olur. Pergolalar manuel ve otomatik seçenekleri olan raylı sistemlerdir. Bu özellik istenildiğinde açma istenildiğinde de kapatma özgürlüğü sunar.

Motorlu pergola sistemi cafelerde daha çok tercih edilir. Çünkü uzaktan kumanda özelliğiyle müşterilerin isteğine bağlı olarak ve onları rahatsız etmeden çok kolay bir şekilde açılıp kapatılır. Motorlu pergolalar ışıklandırma olanağı da sunar. Eskişehir pergola sistemleri, en son teknolojiyi kullanmaktadır. Metal bölümleri ve vidaları paslanmaz çelikten üretilir. Bu pergolanın dış etmenlere karşı korunmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Bu gönderiyi paylaş