Blog

Muğla Marmaris Pergola

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Gelişmelerle birlikte tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren bir kelime haline gelmiştir.
Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir.
İsteğe bağlı olarak doğal ahşap görünümlü yada düz renklerde uygulanabilen alüminyum pergola sistemleri her türlü hava koşulunda uzun yıllar boyunca özelliğini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Değişik tarzlarda üretimi yapılabilen Pergola Sistemleri üstü açık dış mekan oturma birimleri olarak tanımlanabilir. Pergola Sistemleri her türlü hava şartlarına göre kullanıcı kişi tarafından ayarlanabilir. Sıcak ve bunaltılı bir havada bu yapıları gölge için kullanabilirsiniz. Eğer kış aylarında iseniz ve hava yağışlı ile karın güzel manzarasından, yine bu yapılar yardımıyla istifade edebilirsiniz. Dolayısıyla mevsim şartlarına göre şekil almanız gerekmez. Aksine Pergola Sistemleri, yaşanan mevsime tam anlamıyla hakim olmanızı sağlar.

Cafe, restaurant, teras, bahçe vb açık alanların kapalı alana dönüştürülebilmesi için tasarlanmış bir otomatik tente sistemidir.

Bütün sistem alüminyum gövde üstüne fırın boya ve pvc folyo kaplamalı olup sistem parçaları birbirine paslanmaz vidalarla kenetlenmiştir. Sistem parçaları her türlü hava koşulunda yada gelebilecek darbelerde bütünlüğünü korumaktadır.

Uygulama yapılacak alana göre projelendirilerek istenilen büyüklükte yapmak mümkündür. Hızlı ve kolay kurulumu yapılabilen sistem istenildiğinde sökülerek başka bir yere nakledilebilir.

Bu gönderiyi paylaş