Blog

Pergola Sistemleri KKTC

Pergola sistemleri açık alanların dış etkenlerden korunmasını sağlayan ve kapalı alanların istenildiği zaman havalandırılmasını sağlayan gelişmiş sistemlerdir. Geçmişten bu yana kullanılan pergola sistemleri günümüzde daha gelişmiş seçenekler sunmakta ve özellikle işletmeler için avantajlı çözümler sağlamaktadır.

Pergola Sistemleri Nedir?

Pergola sistemleri KKTC bölgesinde ev, kafe, restoran, park ve bahçelerde kullanımı yaygınlaşan modern sistemlerdir. Temel olarak gölgelik görevi gören pergola, zamanla geliştirilerek tamamen açılır-kapanır özellikle avantaj sunar. İşletmelerin sigara kanununa uygun şekilde tasarlanmasını sağlayan bu sistemler kademli olarak açılma özelliğine de sahiptir.

Pergola sistemler bahçe, balkon ve teraslarda kullanılabilir. Sistemin kurulacağı alana göre özel tasarımlar gerçekleştirilir. Teras pergola, motorlu, otomatik pergola gibi çeşitleri vardır. Tüm çeşitleri kurulum yapılacak alanın dekoratif özelliklerine göre özel olarak tasarlanır. Aynı zamanda bu sistemler farklı renk ve desen seçenekleri de sunmaktadır.

Pergola Sistemleri Teknik Özellikler

Pergola sistemleri taşıdığı özellikler bakımından farklı çeşitlere ayrılır. Günümüzde en çok tercih edilen motorlu pergola sistemi uzaktan kumanda edilebilir özelliğe sahiptir. Bu sistemler tamamen açılır-kapanır şekilde tasarlanır. Kumanda yardımı ile kademeli olarak açılması da mümkündür. %100 su geçirmez ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Tasarımının daha modern görünmesi için su gideri ve bağlantı detayları gizli şekilde tasarlanır.

Pergola sistemleri tüm hava koşullarına karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanır. Yapımında kullanılan malzemeler ahşap, demir, metal gibi çeşitlidir. Ürünün iskeletinde dayanıklı ve kullanım süresinin uzun olması için alüminyum kullanılır. Pergola sistemi kurulumunda bağlantılar görünmeyecek şekilde tasarlandığı için görünümü oldukça modern ve şıktır. Sistemde meydana gelen herhangi bir arızada sadece parça tamiri yapılması yeterli olduğu için oldukça kullanışlıdır.

Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Pergola sistemleri geçmişten bu yana hayatımızda önemli yer tutmaktadır. Yürüyüş yollarında ve piknik alanlarında sıkça gördüğümüz bu sistemler günümüzde daha fonksiyoneldir. Pergola sistemleri temel olarak gölgelik görevi görür ve alanı dış etkenlerden korur. Bununla birlikte sunduğu avantajlar tüm açık alanlarda kullanılmasını sağlamıştır. Pergola sistemleri KKTC bölgesinde yer alan tüm işletmeler, kafe, restoran ve evlerde kullanılabilir.

Bu gönderiyi paylaş