Blog

Tente Fiyatları KKTC

Tente temel olarak gölgelik görevi gören sistemdir. Geçmişten bu yana açık alanları dış etkenlerden korumak için kullanılan tente, günümüzde daha gelişmiş seçenekler sunmakta ve birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Tente çeşitliliği ve sistem özelliklerinin gelişmiş olması fiyatlarının da değişiklik göstermesine sebep olur.

Tente Nedir?

Tente açık alanların olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlayan bir nevi gölgelik görevi gören sistemdir. Yürüyüş alanları, park ve bahçeler, ev, balkon, teras, kafe ve restoran gibi kullanım alanları vardır. Özellikle işletmelerde tercih edilen sistemler temel olarak dış etkenlere karşı dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda sigara içilen kafe ve restoranların sigara kanununa uygun şekilde havalandırılmasını sağlar.

Tente yapımında kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Ahşap, metal ve demir gibi farklı malzemelerden üretilen tente, tüm mevsim koşullarına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Dayanıklı ve kullanışlı olmasından dolayı iskeletinde genellikle alüminyum malzeme tercih edilir. Tente fiyatla KKTC bölgesinde yapımında kullanılan malzemelerden dolayı değişiklik gösterir. Malzeme kalitesi ürünün dayanıklılığını ve kullanım süresini doğrudan etkiler.

Tente Çeşitleri

Tente fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan etkenlerden biri de çeşitliliğinin ve özelliklerinin giderek artmasıdır. Eskiden kullanılan ürünler sadece gölgelik görevi görürken günümüzde daha fonksiyonel sistemler geliştirilmektedir. Ürün özellikleri sadece güneş ışığından korumakla kalmayıp tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen tente sistemleri motorlu ve otomatik sistemlerdir. Motorlu tente, uzaktan kumanda edilebilir ve kullanım kolaylığı sağlayan özelliklere sahiptir. Otomatik tente daha geniş alanların dış etkenlerden korunmasını sağladığı için işletmeler tarafından daha çok tercih edilir.

Tente Fiyatları Nedir?

Tente fiyatları KKTC bölgesinde sistemin kurulacağı alana göre değişiklik gösterir. Fiyatlar belirlenirken dikkate alınan temel sistem özellikleri m2 ve renk seçenekleridir. Fiyat değişikliğe sebep olacak diğer etken ise tasarım ve işçiliktir.

Tente tasarımları kurulum yapılacak alana göre özel olarak yapılır. Gelişmiş seçeneklerle birlikte led ışık, farklı renk ve desen seçenekleri gibi etkenler ön plana çıkmıştır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda tasarlanan ürünlerin tasarım özellikleri fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir.

Bu gönderiyi paylaş