Blog

Motorlu Tente

Tente açık alanların dış etkenlerden ve olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlayan sistemdir. Güneşlik formunda olan bu sistemler bez, brenda, çadır gibi ürünler kullanılarak üretilir. Günümüzde ise gelişen teknoloji daha fonksiyonel sistemler geliştirilmesini sağlamıştır. Ev, kafe, restoran ve birçok işletmede kullanımı yaygınlaşan tente sisteminin çeşitleri vardır. En çok tercih edilen tente çeşitleri arasında ise motorlu tente yer alır.

Motorlu Tente Nedir?

Motorlu tente; pergola ve tente çeşitlerine motor eklenerek daha kullanışlı hale getiren sistemdir. Bu sistemler tüm açık alanların dış etkilerden korunmasını sağlar. Motorlu tente uzaktan kumadan ile yönetilebilir, led ışıklarla modern bir tasarım yapılarak tüm alanlara uyum sağlayabilir. Su taşıyıcı gider sistemi sayesinde yağışlı havalardan korunmayı sağlar. Aynı zamanda sıcak ve soğuk tüm olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklıdır.

Motor desteği ile tente profilleri uzaktan yönetilir. Kademeli şekilde açılıp kapanabilir, alanın tamamen havalanması için sistemin tamamı açılabilir. Sigara, nargile tüketimi yapılan alanlara temiz hava akışı sağlanması için çözüm üretir. Su geçirmez, alev yürütmez ve sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

Motorlu Tente Nerelerde Kullanılır?

Tente temel olarak gölgelik görevi gören ve alanı dış etkenlerden koruyan sistemlerdir. Yürüyüş yolları, piknik alanları, çay bahçesi gibi alanlarda yıllardır kullanılan sistemler, günümüzde daha gelişmiş seçenekler sunmaktadır. Kullanım alanları genişleyen motorlu tente bugün tüm işletmeler, bahçe, teras ve balkonlarda kullanılabilir. Ev veya işletme gibi alanlara özel tasarımlara yapılmaktadır.

Motorlu tente farklı renk ve desen seçenekleri sayesinde kurulacağı tüm alanlara uyum sağlar. İklim şartları, alanın büyüklüğü gibi etkenlere göre tasarlanan ürünler kaliteli malzemelere üretilmektedir. Dayanıklı ve kullanım ömrü uzun olan sistemler açık alanların tümünde tercih edilebilir.

Motorlu Tente Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji tente sistemlerinin fonksiyonlarını artırmış ve birçok yerde kullanılmasına imkan tanımıştır. Motorlu tente sağladığı avantajlarla en çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Uzaktan kumadan ile yönetilen sistemler açılır-kapanır özelliğe sahiptir. Cam profiller parmak izi geçirmez ve temizliği kolaydır. Arıza yaşanması durumunda sadece parça tamiri yapılması yeterlidir.

Bu gönderiyi paylaş